تبلیغات
دنیای کشتی کج - بیوگرافی KAHLI

نام : Dalip Singh Rana
محل تولد : روستای دیرانا در استان هیماچال پرادش در کشور هندوستان .
تاریخ تولد : یک شنبه ، پنجم شهریور سال 1351 شمسی = 27 August 1972 .
محل رشد و بزرگ شدن : جنگلهای استان پنجاب در هندوستان .
محل اقامت فعلی : شهر جالندهار در استان پنجاب در کشور هندوستان .
قد : 2 متر و 22 سانتی متر
وزن : 192 کیلوگرم (420 پوند )
لقب ها و نامهای داخل رینگ : Giant Singh ، The Great Khali .
مربیان کشتی کج او : اردوی آموزشی حرفه ای کشتی در موسسه All Pro Wrestling (APW Boot Camp) در شهر هایوارد در ایالت کالیفرنیا آمریکا .
نام فن های معروف و ضربه های Finishing او:
Overhead chop
Choke toss into turnbuckle
Release Baldo Bomb
Big boot
Single arm choke
Powerbomb
مدیر برنامه Shawn Daivari:
تاریخ حضور او در رقابتهای مختلف : شنبه ، 16 مهرماه 1379 شمسی (7 October 2000) در APW و جمعه 18 فروردین ماه 1385 شمسی (7 April 2006) در WWE
وضعیت تاهل : متاهل است و نام همسرش Harpinder Kaur است.
Dalip Singh Rana یک ورزشکار رشته بدنسازی و یک کشتی گیر حرفه ای هندی است. Singh در حال حاضر برای WWE در آمریکا و در گروه Smack Down کار می کند و نام داخل رینگ او ، Great Khali است. با قدر 222 سانتی متر او بلندترین سوپراستار در فهرست اسامی WWE است.


قبل از آغاز فعالیت حرفه ای ورزشی خود ، Singh یک افسر پلیس در استان پنجاب در هندوستان و قهرمان بدنسازی و پهلوان ورزش Pehlwan در هندوستان بود ( Pehlwanکه Pahlwani هم گفته می شود یک جور ورزشی کشتی سنتی مخصوص کشور هندوستان است
Dalip Singh در یک خانواده فقیر در روستای دیرانا در استان هیماچال پرادش در کشور هندوستان ، متولد شد و سومین فرزند از هشت فرزند خانواده بود. در دوره جوانی ، به عنوان کارگر در کنار جاده ، سنگ می شکست و پول مختصری دریافت می کرد تا کمک حال خانواده باشد. هنگامی که درباره قد و قواره اعضای خانواده Singh از او سوال شد ، گفت که تمام اعضای خانواده شامل پدر و مادر و فرزندان دیگر ، قد نرمال و طبیعی دارند و گفت که فقط پدر بزرگش خیلی بلند قد بوده است.
در سال 1993 میلادی ، هنگامی که او به عنوان کارگر در تپه های هیمالیا مشغول به کار بود ، وضعیت زندگی او شروع به تغییر کرد. تا آن زمان او در چندین رشته ورزشی سعی خود را کرده بود و در همه آنها بسیار موفق هم بود. اما استعداد خارق العاده ای از خود در بدنسازی نشان داد. رییس کل اداره پلیس استان پنجاب توجهش به Singh جلب شد و به او کمک کرد تا به نیروی پلیس ملحق شود. این تغییر در شغل او به Singh اجازه داد که بیشتر به تمرینات بدنسازی خود بپردازد و بالاخره عنوان آقای هند را در سال 1997 – 1998 بدست آورد.
موفقیت و تلاش و کار سخت او ، به او اجازه داد تا در سال 1999 در آمریکا به عنوان کشتی گیر ، دوره ببیند ، جایی که او مهارتهای خود را برای حضور در مسابقات رسمی و بزرگ ، توسعه داد و باعث شد چندین عنوان قهرمانی را در ژاپن کسب کند و هنوز هم در آنجا یک چهره بسیار محبوب است.
برنامه زمانبندی آموزش Singh ، روزانه ، از دو ساعت آموزش سنگین در صبح و دو ساعت در بعد از ظهر تشکیل شده است. برای نگهداری از هیکل و سایز خود ، نیاز به یک رژیم غذایی دقیق و کامل و بسیار وحشتناک دارد. Singh روزانه ، 5 گالن شیر (19 لیتر) ، 5 عدد جوجه و دوازده تخم مرغ و مقادیر زیادی نان هندی (chapati) ، آب میوه و انواع میوه ها را می خورد.
هدف Dalip Singh در زندگی ، حمایت از خانواده اش و کمک به تمام افراد محل زندگی اش است. او یک اسطوره و مربی فعال ، برای جوانان استان پنجاب است و آنها را تشویق می کند که از مواد مخدر دور باشند و به شدت به آنها تاکید می کند که با ورزش کردن به انضباط ، خودداری ، موفقیت و سلامتی ، برسند .


او در روز چهارشنبه ، هشتم اسفند سال 1380 شمسی (27 February 2002) با Harpinder Kaur ازدواج کرد.
سابقه کشتی حرفه ای او :
هنگامی که Dalip Singh ، یک کشتی گیر حرفه ای برای All Pro Wrestling در آمریکا شد ، اولین حضور او در اکتبر سال 2000 ، با نام Giant Singh بود که به همراه با هم تیمی خود به نام Tony Jones در مقابل West Side Playaz 2000 قرار گرفت.
در روز دوشنبه ، هفتم خرداد سال 1380 ((28 May 2001 ، Brian Ong ، کشتی گیری که آموزشهای مخصوصی در APW دیده بود ، داوطلب شد تا Dalip Singh روی او فن flapjack را اجرا کند (فنی که کشتی گیر توسط حریف بلند شده و با صورت به زمین برخورد می کند). در اثر یک حرکت اشتباه Brian Ong در هنگام بازی ، هنگامی طبق دستور مربی اش رفت تا به جای پشت Singh ، پیراهن او را بگیرد ، به زمین خورد و به شدت مجروح شد. او قبلا هم یکبار ضربه مغزی شده بود و بار دوم باعث شد که او در یک وضعیت بسیار خطرناک قرار بگیرد. این مسئله باعث شد که Singh به طور غیر عمدی باعث مرگ Brian Ong بشود.
All Pro Wrestling در دادگاه در مقابل خانواده Brian Ong ، شکست خورد و مجبور شد 3/1 میلیون دلار خسارت به پدر و مادر Brian Ong بدهد.
در ماه August سال 2001 ، Singh توسط رئیس انجمن کشتی Team 2000 به نام Masahiro Chono )کشتی کج کار ژاپنی) به New Japan Pro Wrestling (NJPW – انجمن کشتی گیران حرفه ای ژاپن – مانند WWE در آمریکا) آورده شد. همراه Singh مرد غول پیکر دیگری به نام Giant Silva بود. آنها با همدیگر بلند قد ترین Tag Team در تاریخ کشتی حرفه ای را با میانگین قد 44/218 سانتی متر تشکیل دادند و مجموع وزنشان به 47/365 کیلوگرم رسید. این دو برای اولین بار در ماه October سال 2001 در استادیوم شهر توکیو (Tokyo Dome ) با هم ، هم تیم شدند و توسط Masahiro Chono ، نام این Tag Team دو نفره " Club 7 " گذاشته شد.
Dalip Singh و Giant Silva به همراه Masahiro Chono به عنوان اعضای " Club 7 " : این دو موفق شدند کشتی گیران Yutaka Yoshie ، Kenzo Suzuki ، Hiroshi Tanahashi و Wataru Inoue را در یک مسابقه Handicap Match و در حالی که Giant Silva ، در آن واحد Hiroshi Tanahashi و Wataru Inoue را به زمین چسبانده بود ، شکست دهند.
Singh برای اولین بار در یک رقابت Tag Team به همراه Hiroyoshi Tenzan ، در استادیوم توکیو در ماه January سال 2002 ، شکست خورد که عامل این شکست همان Hiroyoshi Tenzan بود. او یک بار دیگر در ماه March ، در غالب یک Tag Team ، شکست خورد. در آن مسابقه ، Singh ، توسط Manabu Nakanishi به زمین چسبید و داور تا سه شمرد. بدترین شکست او در ماه August در استادیوم Tokyo Nippon Budokan بود که در آنجا بعد از یک دعوا و مشاجره با Giant Silva ، توسط او در یک مسابقه تن به تن ، به زمین چسبانده شد و داور تا سه شمرد و بازی را باخت .
ورود به WWE :
در روز دوشنبه ، 12 دی سال 1384 شمسی (2 January 2006 ) ، Singh با WWE قرارداد امضا کرد و بعد به Deep South Wrestling رفت تا در آنجا پیش از حضور رسمی در WWE ، آموزش ببیند.
( Deep South Wrestling – DSW – و Ohio Valley Wrestling - OVW – دو موسسه وابسته به شرکت WWE هستند و کشتی گیران قبل از حضور در بازیهای رسمی در آنجا آموزش می بینند که البته OVW معروفتر از DSW است )
در کنار Shawn Daivari ، Singh بدون نام ، در تاریخ جمعه 18 فروردین سال 1385 (7 April 2006) در یک صحنه از بازی Smack Down آمد و Undertaker را بدون آمادگی قبلی ، در خلال بازی با Mark Henry از روی زمین بلند کرد و باعث شد این دو بعدا یک مسابقه با هم بدهند.
هفته بعد او تحت عنوان " The Great Khali " معرفی شد. او اولین بار در رینگ Smack Down در تاریخ جمعه ، اول اردیبهشت سال 1385 شمسی (21 April 2006) در مقابل Funaki ظاهر شد و بازی را برد.
در تاریخ جمعه ، 15 اردیبهشت سال 1385 شمسی (5 May 2006) ، که شب مسابقات Smack Down بود ، Khali قرار دادی امضا کرد که با Undertaker در روز یک شنبه ، 31 اردیبهشت سال 1385 (21 May 2006) در P.P.V ، Judgment Day ، رقابت کند. در همان شب او وسط یک مسابقه WWE Cruiserweight Championship که بین حریفان قدر آن مسابقه یعنی ، Super Crazy و Kid Kash و Nunzioدر غالب یک مسابقه Triple Threat Match در حال برگزاری بود ، حمله کرد و هر سه آنها به علاوه Vito را به زمین کوباند.
در رینگ مسابقات Smack Down در تاریخ جمعه 22 اردیبهشت سال 1385 شمسی (12 May 2006) ، JBL ، Khali را به جان Rey Mysterio انداخت. Khali در مقابل Rey Mysterio ، حدود 61 سانتی متر بلندتر و 5/113 کیلوگرم سنگین تر بود و خیلی راحت توانست در مقابل قهرمان سنگین وزن جهان ، پیروز شود.
در مسابقه در مقابل Undertaker در Judgment Day 2006 ، Khali چندین ضربه محکم به Undertaker زد و در نهایت با یک ضربه پا که به سر او زد ، او را شکست داد و موجب شد تا همچنان در WWE شکست ناپذیر بماند.
در تاریخ جمعه ، 12 خرداد سال 1385 شمسی (2 June 2006) ، در رینگ Smack Down ، هنگامی که Roddy Piper داشت بلد نبودن زبان انگلیسی Khali و زندگی گذشته او را مسخره می کرد ، Khali به همراه Daivari وارد رینگ شدند و Khali خشمگین ، Roddy Piper را ناک اوت کرد.